ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΑΠ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ ώρα 16:00 (Νεανίδων)

ΓΣΚΟΖΑΝΗΣ-ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 2  ώρα 19:00 (Αγ.Γεωργίου)-παγκορασίδων

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΠΗΓΑΣΟΣ Κοζάνης 12:00 ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ (κορασίδων)

ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 19:00 (γυναίκες)

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ
Κυριακή, 16 Νοέμβριος 2014 23:58

Aκόμα ένα Σαββατοκύριακο επιτυχιών όλων των τμημάτων του Συλλόγου με την ομάδα των ανδρών για το κύπελλο Ελλάδος να περνάει στην τελική φάση της ΕΣΠΕΜ μετά την παραίτηση της Εδεσσαϊκής Α.Ε. με σκορ 3-0, σειρά είχαν οι παγκορασίδες  που στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ξεκίνησαν με νίκη 3-1 μέσα στην Φλώρινα επί του Αριστοτέλη ενώ το απόγευμα του Σαββάτου σε έναν αγώνα διαφήμιση για το βόλεϊ η ομάδα των νεανίδων του συλλόγου μας κέρδισε τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών με 3-0.  Την Κυριακή το πρωϊ στις 11:00 οι κορασίδες μας κέρδισαν το ΦΣ Αρίων Πτολεμαϊδας με 3-0 ενώ τις επιτυχίες μας έκλεισαν στις 19:00 οι γυναίκες για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής επί του Ζαφειράκη Νάουσας με σκορ 3-0. Στα τέσσερα αυτά παιχνίδια χρησιμοποιήθηκαν 39 αθλήτριες και άν αγωνίζονταν και οι άνδρες θα είχαμε σύνολο αθλουμένων 51.

Όλα τα αποτελέσματα των πρωταθλημάτων της ΕΣΠΕΜ

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 3-0
Κυριακή, 16 Νοέμβριος 2014 23:35

Δεύτερη νίκη για την ομάδα των γυναικών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κοζάνης επί του Ζαφειράκη Νάουσας με σκορ 3-0 τα σετ 25-19, 25-20,25-22.   Γενικά έγινε ενα πολύ καλό παιχνίδι και απο τις δύο ομάδες  με τον Γυμναστικό  να παίρνει εύκολα το παιχνίδι και μάλιστα όταν παίζει με σοβαρότητα και δεν υποτιμάει τον αντίπαλο, όλα είναι στο δικό του χέρι για να φθάσει στην τελική φάση του πρωταθλήματος.      Χρησιμοποιήθηκαν οι αθλήτριες: Δαδαμόγια, Γκουντιού Ολ.,Γκουντιού Αλ., Παγούνη, Μπηλιώνη, Παυλίδου, Μπέμπη-Μπακάλη, Βαρέκα, Παφίλη, Ντέρου, Βασιλοπούλου, Μαγγιρίδου.

Η Βαθμολογία

Αποτελέσματα γυναικών

τα συλλυπητηρια στον κ.γκοργκολη Εκτύπωση
Κυριακή, 16 Νοέμβριος 2014 07:46

Το Διοικητικό Συμβούλιο εύχεται τα θερμά του συλλυπητήρια στον Κώστα Γκοργκόλη παλιό αθλητή του συλλόγου για τον αδόκητο θάνατο του προσφιλούς πατέρα του.

πρεμιερα με νικη για τις παγκορασιδες
Σάββατο, 15 Νοέμβριος 2014 16:54

Πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΠΕΜ με την ομάδα μας να πετυχαίνει άνετη νίκη στην Φλώρινα επι του Αριστοτέλη με σκορ 1-3 τα σετ 8-25,25-14,16-25,15-25.  Ήταν και θα είναι σκοπός του Συλλόγου μας  όλα τα παιδιά που προπονούνται στα αναπτυξιακά τμήματα να έχουν συμμετοχή σε αγώνες  και στο συγκεκριμένο παιχνίδι αγωνίσθηκαν και οι δεκαπέντε αθλήτριες που είχε στην διάθεσή της η   Μάρθα Ματσαρίδου , στην παρθενική εμφάνιση  σαν προπονήτρια, η οποία ως γνωστόν ήταν  παλιά αθλήτρια του Συλλόγου (πασαδόρος). Αγωνίσθηκαν οι αθλήτριες: Μαγγιρίδου, Κακουλίδου, Παφίλη, Πεγκλίδου, Τζημοπούλου, Εμμανουηλίδου, Δύντσικου, Τσανακτσή, Τότσκα, Φασούλα, Ράπτη, Λούκα, Κονταξή, Μακρυανίδου, Μαυροματίδου.

Τελευταία αγωνιστική

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΦΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ 3-0
Κυριακή, 16 Νοέμβριος 2014 11:28

Για το πρωτάθλημα των κορασίδων η ομάδα μας κέρδισε το ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας με σκορ 3-0 τα σετ 26-24, 25-16,25-22.  Αγωνίσθηκαν οι αθλήτριες: Παφίλη Χ, Εμμανουηλίδου, Καρυπίδου, Γκιάτα, Σιδέρη, Γκαραλιού, Βόντσα, Φακίτσα, Κωτούλα, Πεχλιβανίδου, Τσιαούση, Καλογερίδου.

H Βαθμολογία

Αποτελέσματα

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0
Σάββατο, 15 Νοέμβριος 2014 18:55

Με κεκτημένη ταχύτητα απο την περασμένη αγωνιστική περίοδο συνεχίζει της εντυπωσιακές εμφανίσεις η ομάδα των νεανίδων του Συλλόγου κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών με σκορ 3-0 τα σετ 25-20, 25-17,25-15 σε ένα παιχνίδη κομβικής σημασίας και για της δύο ομάδες,  πραγματικά απο την εξέλιξη του ήταν διαφήμηση για το βόλει, που δυστυχώς  αυτό  έγινε στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Γεωργίου.   Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τα κορίτσια  μας,  τα οποία παίζοντας με μεγάλο πάθος δυσκόλεψαν τον αντίπαλο με τα σέρβις , είχαν καλή υποδοχή και τέλεια άμυνα και στην επίθεση όλα σχεδόν ήταν εύκολα.  Αγωνίσθηκαν οι αθλήτριες: (Τιτέλης - Προπονητής) Παφίλη Ελ.  Ντέρου, Γκιάτα, Τσιαούση, Βασιλοπούλου, Μαγγιρίδου, Καλογερίδου, Καρυπίδου, Μπέμπη-Μπακάλη, Βόντσα, Φακίτσα.

Τελευταία αγωνιστική.

Πρόγραμμα αγώνων

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟΥ ΤΗΣ ΕΣΠΕΜ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΣ
Παρασκευή, 14 Νοέμβριος 2014 08:19

Μετά τις γυναίκες και οι ανδρική ομάδα του συλλόγου θα παίξει στον τελικό κυπέλου της ΕΣΠΕΜ μετά την παραίτηση της Εδεσσαικής απο την ημιτελική φάση που ήταν να γίνει το Σάββατο 15/11/2014 στο ΔΑΚ ΚΟΖΑΝΗΣ. Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στην τελική φάση τον νικητή απο την συνάντηση ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ.